Arne Hugo Trøhaug
Født
Sør-Varanger, Finnmark, Norge
Død
Bosted
Statsborgerskap
NorgeLandtilhørighet
NorgeYrke
KranførerSivilstatus
GiftSønn av Aagot og Børre Trøhaug, bror av Birger Trøhaug. Arne var født i Kirkenes. I 1920 bodde familien i Hadsel i Nordland; faren var da kullgruvearbeider i Kings Bay på Svalbard. Arne giftet seg i Tromsø 1942 med Klara Kristofina Angell (f. 1920 i Tromsø, d. 1991). Ved giftermålet var han fiskearbeider, og bodde i Idrettsveien 40 i Tromsø.
Arne Trøhaug ble arrestert i 1943. Etter fangenskap i Tromsdalen og Narvik, ble han sendt til Tyskland hvor han forsvant. I en etterlysning etter savnede fanger fra Nord-Norge (Nordlys 25.10.1945) står det kort: "Trøhaug, Arne, Kirkenes, Gefängnis Hagen."
Ifølge Nordmenn i fangenskap døde han i Sachsenhausen, men dato er ikke oppgitt. I skifteattest framlagt da Klara giftet seg på nytt i 1948, er Arne Trøhaugs dødsdato oppgitt å være 11. februar 1945.